Max Verstappen sjajnom vožnjom i odličnom taktikom do velike pobjede

Max Verstappen najbolje je odradio zadatak na Silverstoneu, a razloga za slavlje ima i Lewis…

Šesterostruki svjetski prvak i vodeći u aktualnoj, skraćenoj sezoni nije uspio i drugi vikend za redom doći do pobijede na Silverstoneu. No, glavni cilj je uspio odraditi, završio je utrku ispred kolege Bottasa, koji ispada jedina ozbiljna konkurencija u borbi za naslov.

Lewis je tako stigao do drugog mjesta u utrci, a osim što je osvojio novih 19 bodova (18 kroz utrku i jedan dodatni za najbrži krug) Hamilton se izjednačio s legendarnim Michaelom Schumacherom po broju penjanja na pobjedničko postolje.

Lewis i Michael sada imaju čak 155 penjanja na postolja, ali tu brojku će Britanac sasvim sigurno ubrzo i nadmašiti. Vrlo vjerojatno već na Velikoj nagradi Španjolske koja se vozi u nedjelju 16. kolovoza na stazi Catalunya.

Inače, današnja utrka donijela je malo iznenađenje. Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) slavio je na utrci kojom je obilježena 70. godišnjica prvog Grand Prixa u povijesti.

Bila je to 9. pobjeda za Verstappena, do koje je došao odličnom vožnjom, ali i taktički odlično odrađenom utrkom iz njegovog boksa.

Prvu je malu pobjedu odnio na startu, gdje se izbor njegove momčadi da u utrku krene na tvrdoj mješavini guma pokazao najboljim. Verstappen je najbolje startao i vrlo čvrsto držao priključak s ekipom iz Mercedesa.

Gume su uvelike odredili tijek utrke. Mercedes nije mogao čekati, mješavina srednje tvrdoće nakon 10. kruga već se pokazala lošom. Tako da je Bottas morao prvi na promjenu guma u 14. krugu, a Hamilton u idućem. Tako je Verstappen zasjeo na čelo i počeo graditi prednost.

Ipak, nije to prošlo glatko. Odlasci u boks donijeli su nove izazove za Maxa, gdje je lako odradio Bottasa,

Novi preokret se dogodio u 33. krugu, kad su istovremeno na promjenu guma morali Verstappen i Bottas, a Hamilton je izbio na prvo mjesto. Sve je izgledalo kako će to biti i konačan ishod, dok Britanac nije u 42. krugu otišao u boks po nove gume…