Škoda Octavia uskoro će dobiti hibridni pogon, a tehnički direktor Johannes Neft potvrdio je kako kupci mogu očekivati i hibridnu i plug-in hibridnu verziju popularne obiteljske limuzine i Combi verzije
Hibridni pogonski sklop bit će isti onaj koji debitira u Volkswagen Golfu i T-Rocu. Kombinira 1,5-litreni turbobenzinski motor sa sedmerostupanjskim automatskim mjenjačem s dvostrukom spojkom, elektromotor i bateriju kapaciteta 1,6 kWh. Sustav će biti dostupan u izvedbama od 136 KS ili 170 KS.
Plug-in hibridna Octavia koristit će pogonski sklop identičan Golf eHybridu, s baterijom kapaciteta 19,7 kWh i električnim dosegom do 142 kilometra, što model čini konkurentnim u poreznim razredima za korisnike službenih automobila.
Dizelski motori ostaju u ponudi u doglednoj budućnosti, a električna Octavia, najavljena konceptom Vision O na Salonu automobila u Münchenu, ne očekuje se prije početka sljedećeg desetljeća.



