14.11.2016. Autor: Mihael Miljak

F1: Hamiltonu pobjeda, Rosberg drugi

O naslovu svjetskog prvaka Lewis i Nico odlučit će u Abu Dhabiju za dva tjedna

Lewis Hamilton iz 10. je puta konačno pobijedio na VN Brazila. Time je ostao u igri za obranu naslova. Nico Rosberg, Hamiltonov momčadski kolega iz Mercedesa, na mokrom Interlagosu bio je drugi te će se o F1 prvaku odlučivati za dva tjedna na posljednjoj utrci sezone u Abu Dhabiju.

Utrka u Brazilu zbog jake je kiše dvaput prekidana, a zbog groznog vremena je i sam start kasnio 10 minuta.

- Luda utrka, no u teškim uvjetima na stazi nisam napravio nijednu pogrešku. A sad slijedi finale – rekao je Hamilton, koji za vodećim Rosbergom zaostaje 12 bodova.

Rosbergu je za prvi naslov u karijeri dovoljno i treće mjesto u Abu Dhabiju.

- S drugim mjestom u Brazilu sam zadovoljan, još uvijek sam u vodstvu i imam dobre šanse za titulu – kaže Rosberg.

Međutim, junak na Interlagosu bio je Max Verstappen. Nizozemski vozač, koji je u Španjolskoj postao najmlađi pobjednik neke Velike nagrade, potvrdio je da će biti veliki vozač. U lošim vremenskim uvjetima 19-godišnjak je sjajno odvozio posljednjih 16 krugova utrke. Od 13. mjesta probio se na treće.