BIZARNOSTI AUTOINDUSTRIJE

Pjesnik, slikar i pisac na čelu tvrtke Alfa Romeo? Takvo je što moguće samo u Italiji!

Giuseppe Luraghi bio je pravi renesansni ‘l’uomo universale’ u 20. stoljeću, koji se dokazao u umjetnosti i biznisu

Giuseppe Luraghi (1905. – 1991.) cijenjen je pjesnik, romanopisac i književni urednik, no pored toga je od 1960. do 1974. bio prvi čovjek tvrtke Alfa Romeo. Paralelno je gurao obje karijere s velikim uspjehom, a romantičari vole reći kako se njegov umjetnički duh može osjetiti i u sjajnim Alfama iz tog Zlatnog razdoblja.

Rođen u Milanu, Giuseppe Luraghi se u mladosti bavio boksom i diplomirao ekonomiju, no posvetio se novinarstvu, sve dok mu napredovanje nije zapriječio detalj da nije bio član fašističkog pokreta.

Nakon II svjetskog irata više se posvetio biznisu, no paralelno je objavljivao uspješne knjige poezije, proze i eseja. U mirovini se pak posvetio slikarstvu, ostavivši iza sebe i značajan broj akvarela i tempera.

Provjeri cijenu police auto osiguranja na današnji dan!

Podijeli na:

Preporučeni sadržaj

Ponosno objavljujemo suradnju HAK-a & Osiguraj.me
Član ste HAK-a? Pokupite ekskluzivan dodatni popust od 12%. Kliknite odmah!
Sudjelovali ste ili skrivili prometnu nesreću? Smanjite financijsku štetu uz ovih 10 savjeta!