ZAVRŠEN DRUGI PO REDU WRC U HRVATSKOJ

Kalle Rovanpera u drami na kraju osvojio WRC Croatia Rally!

Kalle Rovanpera (Finska, Toyota) slavio je na ovogodišnjem, drugom po redu WRC Croatia Rally natjecanju. Napeti završetak, na kraju je otišlo na stranu Finca, koji je vodio od početka relija, drugi je s 4.3 sekunde zaostatka bio Otta Tanaka (Estonija, Hyundai)…

Rovanpera je krenuo od prve etape odlično i takvi su rezultati bili. Ali nedjelja je bila veliki izazov. Pljusak i bolje pogođene gume koje je imao Tanak na pretposljednjem 19. brzincu, okrenule su momentum na stranu estonskog vozača.

Ott Tanak je izbio na vrh, s 1.4 sekundom boljim vremenom od Rovanpere. Tako se dramatična borba preselila na posljednji brzinski ispit, od Zagorskih Sela do Kumrovca (14,09 km), gdje je 22-godišnji Rovanpera bez adekvatnih guma, maksimalno riskirao i sjajno prošao kompletnu trasu za konačnu pobjedu, za 4,3 sekunde bolje vrijeme od Tanaka.

Sam Finac nije skrivao oduševljenje postignutim: „Ne mogu vjerovati da smo na ovakvim gumama bili toliko dobri u ovoj završnici utrke“,

U ukupnom poretku, Kalle Rovanpera je vodeći u redoslijedu Svjetskog prvenstva. Nakon tri utrke ima 76 bodova, dok je drugi Belgijanac Thierry Neuville (47 bodova) koji je u Hrvatskoj osvojio treće mjesto, a koji je nakon velike greške izgubio kontrolu na vozilu i pravim čudom zapravo završio posljednju etapu.