Mate Rimac pokrenuo je Rimac Automobili priču 2009. sa snom o izgradnji potpuno električnog hiperautomobila. Sada, 15 godina kasnije, preuzeo je vlastitu Neveru…
Automobil koji nosi njegovo ime i predstavlja samu inkarnaciju njegove izvorne vizije vrhunskih performansi, tako je u službenom dopisu napravljen uvod na ovu priču.
Očekivano, čovjek koji poznaje svaku maticu i vijak, duljinu žice i liniju koda u Neveri imao je jasan koncept u svom umu kako bi njegov automobil trebao biti personaliziran. A s gotovo neograničenim opcijama koje nudi Rimac Automobili, ta bi se vizija mogla gotovo savršeno prevesti s uma na metal i karbonska vlakna. Gotovo sve što čini Neveru proizvodi se u Hrvatskoj; postoji radionica za izradu zamršenih metalnih dijelova, postoji radionica za nanošenje besprijekornih zrcalnih završetaka i stvaranje potpuno nove boje, postoji područje za obrezivanje i – naravno – postoji dizajnerski tim spreman vašu viziju pretvoriti u stvarnost.
Interni tim za boje i opremu predložio je nekoliko livreja po narudžbi i dvobojnih završnih obrada – baš kao što bi učinili sa svakim kupcem po narudžbi – ali Mate je odlučio ostati vjeran svojoj početnoj viziji. Tako je karoserija od punog karbona tonirana u crveno – zajedno s bedžom Nevera po narudžbi – s naglascima u prirodnim golim karbonskim vlaknima. Želio je pokazati prirodne materijale ovog automobila u svoj njihovoj ljepoti.
Hrvatske zastave ručno su oslikane na bočnim retrovizorima, a tu je i posebno dizajnirani motiv munje skriven ispod stražnjeg spojlera u znak počasti mediteranskim olujama na obali Hrvatske po kojima je Nevera dobila ime. Mate je poznat po tome što je iznimno ponosan na dom Rimac Grupe u Hrvatskoj, čak je odbijao preseliti poslovanje kad je bilo najteže, u prvim godinama iako je imao ponude za brojna ulaganja…
Za Mateov automobil, on je uveo asimetrične ukrase – pretežno crne s jedne strane i crvene s druge strane. Odlučio se i za niz osobnih motiva, među kojima su i izvezeni motivi “Solinjanke”. Ovaj detalj interpretacija je skulpture Solinjanke koja se nalazi u zagrebačkom Arheološkom muzeju. “Pomalo je ludo iskustvo biti kupac unutar vlastite tvrtke, a ni ja vjerojatno nisam bio baš najlakši kupac. Kao i kod svih naših kupaca – postojao je proces sukreacije; dijeljenje ideja, njihovo razvijanje i konačno usavršavanje dok ne dobijete Neveru koja stoji sama i razgovara s vama osobno. Rezultat ne samo da izgleda sjajno, već govori važnu priču za mene.” opisao je cijeli proces narudžbe sam Mate.